plastyka warg sromowych

Zabiegi takie jak plastyka warg sromowych zyskują coraz większą popularność?

Nie tylko medycyna estetyczna, ale również ginekologia estetyczna, zyskują na coraz to większej popularności. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, czym jest labioplastyka i z jakich przyczyn jest ona stosowana.

Czym jest labioplastyka?

Labioplastyka, określana także jako plastyka warg sromowych, jest to zabieg, którego zadaniem jest zmienienie kształtu warg sromowych. Tego rodzaju zabieg jest wskazany u kobiet, które mają zdeformowane lub niesymetryczne wargi sromowe. W ten sposób można poprawić znacznie jakość życia pacjentki, która bardzo często jest niezadowolona. Niesymetryczny wygląd nie tylko wpływa na samoocenę pań, ale także utrudnia niektóre aspekty życia, do których wlicza się sferę seksualną, a także wykonywanie codziennych czynności. Wiele pacjentek skarży się na odczuwanie bólu podczas uprawiania sportów, takich jak jazda konna czy jazda na rowerze. Również noszenie bielizny często bywa dla pań kłopotliwe. Najczęściej na plastykę warg sromowych decydują się kobiety, które przeszły już kilka porodów. Urodzenie dzieci spowodowało, że ich pochwa oraz wargi sromowe się rozciągnęły. Poza tym panie, które mają naturalnie powiększone wargi sromowe lub mają zbyt wąską pochwę decydują się na to rozwiązanie.

Czemu te zabiegi są tak popularne?

Takie zabiegi, jak plastyka warg sromowych, hymenotomia i wiele innych zdobywają duże grono zainteresowanych, choć ich cena wynosi kilka tysięcy złoty. Z czego wynika ich popularność? Przede wszystkim wpływa na to fakt, iż znacznie ułatwiają one życie. Brak problemów w sferze seksualnej, czy w momencie, gdy uprawiamy sport jest sporym ułatwieniem i przede wszystkim podnosi samoocenę pacjentek. A lepsze samopoczucie warte jest każdych pieniędzy. W końcu każda z nas chce się czuć atrakcyjnie w swoich i partnera oczach. Nic wiec dziwnego, że coraz więcej kobiet decyduje się na tego typu rozwiązania. Pomaga w tym na pewno Internet i media, które coraz chętniej rozpowszechniają owe zabiegi, a poza tym uczą Polki otwarcie mówić o swoich problemach. To, że nie traktujemy już swoich dolegliwości intymnych jako powodu do wstydu lub tematu tabu sprawiło, że wiele kobiet decyduje się na tego typu operacje. Poza tym w Internecie można znaleźć wiele historii kobiet, które zdecydowały się na plastykę warg sromowych i przekonują one, że naprawdę warto podjąć tą decyzję.

Dodaj komentarz