Czy warto stawiać na system zgłaszania błędów?

Programowanie to niestety dość trudna dziedzina informatyki. Wszystkie stworzone programy, z których korzystamy na codzień opierają się na programowaniu. Zostały one stworzone w jednym z dostępnych języków programowania. Wśród języków programowania wyróżniamy między innymi: java, javascript, php, python, html i wiele innych.

Jak wygląda tworzenie programu?

Do stworzenia programów wybierany jest ten język, który będzie miał najlepszy wpływ na działanie programu. Trzeba uwzględnić zarówno możliwości jakie daje język programowania, jak i jego optymalizację i szybkość działania. Niestety duże znaczenie przy wyborze języka programowania ma również platforma, na której ten program będzie wykorzystywany. Inny język programowania wybierzemy dla aplikacji pisanych na telefony z systemem Android, a inny na telefony z system IOS.
Proces napisania aplikacji, to nie tylko wklepanie kody, ale właśnie uwzględniając wszystkie powyższe elementy, zaczyna się on już na poziomie planowania, a później projektowania aplikacji. Oczywiście programowanie to jedna z ważniejszych rzeczy podczas powstawania całego programu, jednak nie jest ona najważniejsza. Bowiem kluczowe elementy powinny być uwzględnione już na poziomie projektowania. Brak uwzględnienia tych elementów na etapie projektowania, może być później bardzo trudne do wprowadzenia w napisanym kodzie aplikacji, gry, czy programu komputerowego.

Etap testowania jest niezwykle ważny

Także dość istotnym elementem tworzenia kreacji jest również etap testowania. Zazwyczaj jest kilka takich etapów, aby była możliwość wyłapania wszystkich błędów jakie powstają w trakcie tworzenia programu. Niestety nie da się uniknąć wszystkiego podczas planowania, projektowania i pisaniu kodu aplikacji.
Aby wszystkim łatwiej się sprawdzało błędy, raportowało i poprawiało, należy zainwestować w dobry system zgłaszania błędów. Pozwoli nam to bez problemów przeprowadzić proces testowania, a także system zgłaszania błędów to świetnie narzędzie dla programistów, którym dzięki temu będzie łatwiej nanosić poprawki na stworzony już do tej pory kod programu.

Dodaj komentarz