leczenie zacma czechy

Uzdrów swój wzrok – leczenie zaćmy Czechy

Zaćma jest chorobą, z którą zmaga się wielu Polaków. Niestety, w naszym rodzimym kraju trzeba bardzo długo czekać na wykonanie tego zabiegu. Na szczęście są sposoby, by to ominąć. Można leczyć się w Czechach, a po zabieu starać się o zwrot kosztów z NFZ.

Jak to wszystko działa?

Biorąc pod uwagę fakt, iż sam zabieg będzie przeprowadzony w Czechach, wielu z nas może się wydawać, że inaczej się on odbywa. Nic bardziej mylnego. Leczenie zaćmy w Czechach przebiega dokładnie tak samo, jak w naszym kraju. Jedyną różnicą jest miejsce, w którym jest szpital, choć nie znajduje się on daleko od polsko-czeskiej granicy. Z kolei nasz pobyt w czeskim szpitalu nie trwa dłużej niż 6 godzin. Sam zabieg zajmuje 20 minut i jest całkowicie bezbolesny. Jeżeli zaś chodzi o formalną stronę tej sytuacji, to również nie jest ona skomplikowana. Na początek trzeba umówić się na wizytę w szpitalu Skoczkowie. Tam, po przeprowadzonych badaniach, zostaje ustalony termin zabiegu oraz zostaje dokonana rejestracja. Następnie w umówionym terminie pacjent stawia się w placówce w Stonavie w okolicach Czeskiego Cieszyna. W przypadku przejazdu ze Skoczkowa do Stonavy placówki wyszły naprzeciw pacjentom, organizując bus, który zawiezie ich na miejsce. Sam szpital jest oddalony jedynie 25 kilometrów, więc podróż nie powinna sprawić trudności żadnemu pasażerowi. W samej placówce najpierw przeprowadzane są badania kwalifikacyjne, następnie zabieg, a później rekonwalescencja, co trwa około 6 godzin. Po tych działaniach konieczna jest wizyta kontrolna, która odbywa się następnego dnia. Na szczęście istnieje też możliwość wykupienia miejsca w hotelu, dzięki czemu pacjenci nie będą musieli załatwiać formalności związanych z noclegiem.

Refundacja z NFZ

Cena zabiegu wynosi 2500zł, czyli około 16 000 czk, co jest dość sporym wydatkiem. Na nasze szczęście Narodowy Fundusz Zdrowia zwraca prawie całą wartość tej sumy. Wystarczy w dniu zabiegu uiścić opłatę, a następnie wypełnić wniosek o zwrot kosztów świadczeń opieki zdrowotnej udzielonych poza granicami kraju. Termin rozpatrzenia wniosku od momentu jego złożenia trwa około 30 dni. W tym czasie Narodowy Fundusz Zdrowia wycenia daną procedurę, co w tym wypadku wynosi około 2100 zł. Jak widać leczenie zaćmy Czechy, po refundacji Narodowego Funduszu Zdrowia, nie jest prawie żadnym wydatkiem.

Dodaj komentarz