stomatolog tarnowskie góry

Stomatolog z Tarnowskich Gór: dbajmy o nasze zęby

Stan naszych zębów z roku na rok się pogarsza. Dentyści apelują, że coraz więcej młodych osób boryka się z próchnicą i innymi chorobami zębów. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, jak można temu zaradzić.

Wyniki najnowszych badań nie są dobre

Coraz mniej dbamy o stan naszych zębów, a zamiast tego coraz częściej usuwamy zepsute zęby, zamiast starać się je leczyć. Powoduje to, że już osoby po czterdziestce i pięćdziesiątce zaczynają nosić sztuczne szczęki, ponieważ pozbyły się już niemal wszystkich zębów. Jest to alarmujące. Konieczna jest zmiana naszego podejścia do dbania o stan uzębienia i o to apelują dentyści. Warto więc rozważyć jakie są zalety leczenia zębów i utrzymywania ich w dobrej kondycji, nad wyrywaniem.

Pacjenci odwiedzają gabinety coraz rzadziej

Pytamy jednego z dentystów, który prowadzi swój gabinet na Śląsku. Czy ludzie częściej pojawiają się w pańskim gabinecie ostatnimi czasy? – Nie, ludzi jest tutaj niestety coraz mniej, natomiast ci którzy przychodzą mają o wiele większe problemy niż były dawniej. Często nie ma już czego leczyć, zęby trzeba po prostu usuwać – mówi stomatolog Tarnowskie Góry nie są dużym miastem, aczkolwiek można byłoby oczekiwać, że gabinety dentystyczne będą częściej odwiedzane przy takiej liczbie mieszkańców. Wygląda więc na to, że ludzie po prostu mają gdzieś stan swojego uzębienia. Przychodzą dopiero gdy boli i to od razu do chirurga dentystycznego, celem pozbycia się problemu – mówi dalej stomatolog z Tarnowskich Gór.

Złe przyzwyczajenia to źródło naszych problemów

Niestety, słowa pracownika jednego z gabinetów dentystycznych, które przytoczyliśmy wyżej, nie pozostawiają wątpliwości. Jeżeli nie zmienimy swoich przyzwyczajeń i dalej będziemy tak bardzo zaniedbywać nasze uzębienie, to niedługo już trzydziestolatkowie będą nosić sztuczne szczęki. Nie jest to zbyt pomyślna wizja, ale co można na to poradzić. Ludzie żyją dziś w ciągłym pośpiechu i często nie mają w ogóle czasu żeby pomyśleć o swoim organizmie. Jeżeli coś zaczyna dokuczać, to chcą się problemu jak najszybciej pozbyć, zamiast spróbować dociec przyczyny i podjąć odpowiednie leczenie. Stowarzyszenia dentystyczne apelują, by dbać chociaż o zachowanie podstawowej profilaktyki. Myjmy zęby dwa razy dziennie, minimum trzy minuty. Nie jedzmy zbyt dużo słodyczy, a przede wszystkim odwiedzajmy dentystę co jakiś czas, aby naprawiać ewentualne ubytki na czas.

Dodaj komentarz