usunięcie zaćmy

Odzyskaj swój wzrok i zapisz się na usunięcie zaćmy w Czechach

Masz zaćmę i dowiedziałeś się, że na zabieg musisz czekać kilka lat? Nie trać czasu i walcz o swój zdrowy wzrok. Zapisz się na zabieg usuwania zaćmy w Czechach. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, jakie to proste.

Formalności, które nie spędzą Ci snu z powiek

Wbrew pozorom usunięcie zaćmy w Czechach nie wiążę się z wieloma formalnościami. Wystarczy, że zrobimy zaledwie kilka kroków. Pierwszym z nich będzie znalezienie polskiej kliniki, która współpracuje z czeskim szpitalem. Gdy już ją znajdziemy, wtedy wystarczy, że zapiszemy się tam na wizytę konsultacyjną. W trakcie jej trwania zostaniemy poddani badaniom kwalifikacyjnym, dzięki czemu będziemy wiedzieć, czy możemy zostać operowani. Po tych kilku badaniach, przejdziemy do wypełniania formalności. Kiedy podamy swoje podstawowe dane, wtedy zostanie nam wyznaczony termin operacji. Od momentu tej wizyty będziemy czekać 2-3 tygodnie na zabieg.

Wyjazd i krótki pobyt w szpitalu

Po wyznaczeniu terminu musimy zdecydować się na to, jak dojechać do Czech. Jedną z możliwości jest dojazd na własną rękę, a drugą dojazd spod szpitala busem wraz z innymi pacjentami. Niestety, druga opcja nie jest dostępna w każdym szpitalu. Ale nie ma co się martwić. Czeskie szpitale, do których się udajemy, często znajdują się blisko granicy polsko-czeskiej, dlatego też podróż nie będzie długa, ani wyczerpująca. Nie musimy też się obawiać, że będziemy błądzić po kraju naszych sąsiadów. A jak wygląda sytuacja, gdy znajdziemy się już w szpitalu? W pierwszym dniu spędzimy tam około 6 godzin. Zostaniemy nie tylko zoperowani, ale również podejmiemy już rekonwalescencję. W drugim dniu przyjdziemy jedynie na wizytę kontrolną. Jeśli chodzi o samo usunięcie zaćmy to trwa ono jedynie 20 minut i jest całkowicie bezbolesne dla pacjenta.

Powrót do kraju i złożenie wniosku o refundację

Kiedy wrócimy już do Polski, możemy ubiegać się o refundację z Narodowego Funduszu Zdrowia. Przyda się ona każdej osobie, tym bardziej, że zabieg usuwania zaćmy kosztuje 2,5 tys. zł. Na szczęście, dzięki refundacji możemy odzyskać około 2,1 tys. zł. Wystarczy, że złożyć wniosek o zwrot kosztów świadczeń opieki zdrowotnej udzielonej poza granicami kraju. Po wykonaniu tej czynności, musimy odczekać 30 dni, i po tym czasie dostaniemy zwrot pieniędzy. Jak widać leczenie zaćmy w Czechach jest nie tylko opłacalne pod względem zdrowotnym, ale także i finansowym.

Dodaj komentarz