Mobilne terminale POS

Większość z nas konsumentów, posiada obecnie karty kredytowe i lubi przeprowadzać płatności tylko za ich pośrednictwem, nawet w przypadku bardzo niskiej kwoty podanej przez sprzedawcę. Jest to naturalne w dzisiejszym świecie, że dążymy do maksymalnego wykorzystania nowoczesnych technologii do ułatwienia sobie życia – w ten sam sposób odrzucamy irytujące banknoty, które mogą się przedrzeć w niefortunny sposób i monety, bez przerwy brzękające w naszych kieszeniach.

Innowacyjne rozwiązanie

Jeśli jesteśmy tego rodzaju nowoczesnymi ludźmi, chcemy aby w każdym sklepie znajdowały się terminale POS, które będą nam umożliwiały zapłacenia za towar kartą. Niestety, nawet teraz, kiedy tego rodzaju płatności są naprawdę popularne i powszechne, istnieją pewne grupy zawodowe, które przyjmują tylko i wyłącznie gotówkę. Terminale POS bowiem z zasady są urządzaniami stacjonarnymi, które podłączane są w miejscach, gdzie odbywają się transakcje, czyli w sklepowych, hotelowych czy kinowych kasach. Najzwyczajniej w świecie, dotąd nie istniało żadne urządzenie, które pozwalałoby przeprowadzać tego rodzaju płatności w sposób bardziej przenośny. Na szczęście, technologia idzie w górę i codziennie jesteśmy świadkami kolejnych nowych rozwiązań na rynku.

Mobilny terminal POS

Już w tej chwili można zaopatrzyć się w innowacyjny mobilny terminal POS. Jest to małe urządzenie, które można połączyć ze swoim smartfonem i w ten sposób przyjmować od klientów płatności kartą. Z wyglądu przypomina pilot do telewizora, z tym, że przyciski nie służą do wybierania kanałów, a do wklepywania numeru PIN. Przyrząd taki może nosić ze sobą przedstawiciel w zasadzie każdej grupy zawodowej, dlatego jest to absolutnie wygodne i komfortowe rozwiązanie dla sporej części ludzi, które woli płatności dokonywane w sposób bezgotówkowy. Mobilny terminal POS może mieć ze sobą np. hydraulik czy innego rodzaju specjalista, który przeprowadza remonty w domu, taki sposób płatności może wybrać również dostawca pizzy lub kurier roznoszący paczki i zbierający należne kwoty od tych, którzy wybrali płatność za pobraniem.

Dodaj komentarz