Leczenie AMD Gliwice – nie daj się chorobie!

Zwyrodnienie plamki (AMD) jest chorobą okolic centrum siatkówki oka. Rejon ten odpowiedzialny jest za widzenie szczegółów, które znajdują się w centrum pola widzenia oka. Wiele prywatnych i specjalistycznych klinik proponuje leczenie AMD przy wykorzystaniu preparatu Eylea oraz Lucentis. Niektóre z nich w swojej ofercie zabiegów mają również opcję leczenia siatkówki oka za pomocą specyfiku o nazwie Ozurdex, będącym implantem o zawartości deksametazonu. Sprawdź, jak wygląda leczenie AMD w Gliwicach – http://pryzmat-okulistyka.pl/strefa-pacjenta/artykuly/amd/.

Dwie postacie AMD

AMD może przybrać dwie formy: suchą oraz wysiękową. Suche zwyrodnienie plamki żółtej występuje zdecydowanie częściej, a jego rozwój przebiega łagodniej niż w przypadku drugiej postaci. Wysiękowe AMD ma bardziej agresywny przebieg, prowadząc do nagłej utraty widzenia. AMD nie powoduje jednak całkowitej ślepoty, lecz słabe widzenie obwodowe. Poza wymienionymi do objawów AMD należą również: obniżenie kontrastu oraz widzenia barw, zakrzywienia linii prostych czy też dysproporcje widzenia między chorym a zdrowym okiem. Poszukującym odpowiedniego miejsca na leczenie AMD Gliwice, a także pobliskie miejscowości, oferują wykonanie niezbędnych zabiegów przy pomocy najbardziej skutecznych preparatów (Eylea, Lucentis, Ozurdex), więc w razie potrzeby warto przejrzeć ich cennik.

Leczenie AMD Gliwice oraz okolice miejscowości

Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej w Gliwicach warto przeprowadzić w gabinecie PRYZMAT, a jeśli chodzi o leczenie w okolicach tego miasta, to przeprowadzają je następujące placówki: Prywatny Szpital Weiss Klinik, klinika okulistyczna OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych, Szpital Specjalistyczny Centrum Medyczne MAVIT oraz Klinika Nova. Szpital Weiss Klinik specjalizuje się w szczególności w laserowych zabiegach korekcji wad wzroku, zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Iniekcja doszklistkowa preparatu Eylea kosztuje tu 1800zł, natomiast preparatu Lucentis 2450zł. Z kolei w OPTOMED Centrum Okulistyki za iniekcję doszklistkową preparatu Eylea należy uiścić kwotę w wysokości 2000zł, podczas gdy iniekcja preparatu Lucentis kosztuje 2100zł. W Szpitalu Specjalistycznym CM MAVIT przed zabiegiem wymagane jest odbycie specjalnej konsultacji okulistycznej. Iniekcja preparatu Eylea wynosi tu 1900zł, zaś za iniekcję preparatu Lucentis należy zapłacić 2300zł. Oprócz tego, w klinice MAVIT dostępna jest również inienkcja preparatu Ozurdex. W klinice Nova, specjalizującej się w tzw. chirurgii jednego dnia, leczenie preparatem Eylea kosztuje 2000zł.

Przebieg leczenia preparatem Eyela

Iniekcje doszklistkowe polegają na wstrzykiwaniu danych substancji do wnętrza gałki ocznej. Dzięki zastosowaniu tej metody zarówno samo przedostawanie się, jak i działanie specjalistycznych preparatów do siatkówki oraz naczyniówki oka, staje się szybsze i bardziej skuteczne. Choć nazwa zabiegu może wskazywać na trudną do przeprowadzenia operację, iniekcja doszklistowa zazwyczaj jednak do szczególnie skomplikowanych nie należy.

Lek Eylea może powodować wyraźną stabilizację widzenia u chorych na wysiękową postać zwyrodnienia plamki żółtej. Zdarza się, że dzięki niemu chory zauważa także znaczącą poprawę wzroku. Warto wykonywać iniekcje regularnie co dwa miesiące. Cykliczne wykonywanie tego zabiegu pozwala zmniejszyć obciążenie leczeniem, co w rezultacie wpływa na ograniczenie ryzyka powikłań z nim związanych, spadek liczby wizyt kontrolnych i obniżenie kosztów całkowitego leczenia.

Działania niepożadane

Decydując się na leczenie preparatem Eyela, należy jednak pamiętać o możliwości wystąpienia ewentualnych działań niepożądanych, takich jak na przykład: ogólny dyskomfort, zadrażnienie lub zapalenie spojówek, odwarstwienie siatkówki, zakażenie gałki ocznej, wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego czy też wylew podspojówkowy. W wielu specjalistycznych klinikach leczenie AMD w Gliwicach oraz pobliskich miejscowościach (Katowice, Chorzów Kędzierzyn-Koźle) przebiega szybko i niemal bezboleśnie. Nowoczesne gabinety okulistyczne posiadają odpowiednie wyposażenie do przeprowadzenia iniekcji. Po skończonym zabiegu klinika nierzadko umożliwia także pobyt w komfortowej sali przeznaczonej dla chorych.

Dodaj komentarz