labioplastyka

Labioplastyka – wskazania do przeprowadzenia zabiegu

Deformacje miejsc intymnych stanowią niezwykle krępujący problem. Wiele kobiet wstydzi się mówić o swoich niedoskonałościach, godząc się przy tym ze znacznym dyskomfortem, jaki odczuwają każdego dnia. Medycyna estetyczna zna jednak rozwiązanie tego problemu – zabieg labioplastyki umożliwia korekcję kształtu i rozmiaru warg sromowych, przywracając w ten sposób normalny komfort życia.

WSKAZANIA DO LABIOPLASTYKI

Labioplastyka, czyli korekcja warg sromowych, jest zabiegiem pozwalającym na powiększenie, zmniejszenie lub na wyrównanie kształtu miejsc intymnych. Zabieg ten jest zalecany w przypadku deformacji lub asymetrii warg sromowych, będącej efektem trudnego porodu lub będącej cechą wrodzoną. Labioplastyka ma także zastosowanie przy przeroście warg sromowych. Dolegliwość ta jest niezwykle uciążliwa w codziennym życiu, gdyż utrudnia nie tylko normalną aktywność fizyczną, ale także wpływa negatywnie na strefę seksualną. Kolejnym wskazaniem do wykonania zabiegu jest zanik warg sromowych. Dolegliwość ta jest wyjątkowo uciążliwa, a w pewnych sytuacjach, także bolesna.

CZY WARTO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA ZABIEG?

Deformacje miejsc intymnych są źródłem silnego dyskomfortu, nie tylko fizycznego, ale także psychicznego. Kobiety, które dotknął ten problem, zwykle odczuwają silne skrępowanie i niechęć do własnej nagości, co w rezultacie wpływa negatywnie na ich życie seksualne. To jednak nie jedyny problem. Pewne ograniczenia przejawiają się także w wielu codziennych sytuacjach, jak wizyta na basenie lub na siłowni. Oprócz skutków natury psychicznej, należy także wspomnieć o ograniczeniach fizycznych. Przerost warg sromowych właściwie uniemożliwia uprawianie niektórych sportów, np. jazdy na rowerze. Z kolei zanik warg sromowych wiąże się z częstym uczuciem bólu, który nasila się przy zbliżeniu intymnym.
Jeden prosty zabieg może rozwiązać wszystkie te problemy. Labioplastyka nie służy wyłącznie celom kosmetycznym, ale przede wszystkim zdrowotnym. Jego efekty są trwałe (poza powiększaniem warg sromowych), a okres rekonwalescencji nie jest długi.

Dodaj komentarz