dentysta tarnowskie góry

Dentysta w Tarnowskich Górach zajmie się Twoim dzieckiem

Nie jest łatwo po raz pierwszy wybrać się z maluchem do dentysty. Szczególnie, że wciąż wiele osób ma traumę związaną z czasami dzieciństwa, kiedy to dentysta wiązał się z bólem i nieprzyjemnościami. Jak w taki sposób przemóc, żeby zabrać w takie miejsce swojego malucha?

Czasy się bardzo zmieniły

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę z tego, że to co jeszcze dwadzieścia, trzydzieści lat temu było ogromną traumą, teraz wcale nie musi takie być. W końcu obecnie wizyty u dentysty wyglądają zupełnie inaczej. Przede wszystkim wcale nie muszą wiązać się z bólem. Wręcz przeciwnie, nierzadko jest tak, że bardziej boli nas ząb przed wizytą niż podczas samej obecności u dentysty. W końcu w dzisiejszych czasach bardzo rozwinęły się sposoby znieczulenia, do tego stopnia, że nie musimy się już martwić, że aby znieczulić pół twarzy na kilka godzin, do leczenia jednego zęba, musimy jeszcze przeżyć bolesny zastrzyk w dziąsła. Znieczulenia komputerowe dają bowiem możliwość, żeby dentysta w Tarnowskich Górach znieczulił tylko jedno miejsce, które będzie leczył. Dzięki temu nie ma żadnych dolegliwości bólowych, a po wyjściu z gabinetu można normalnie funkcjonować.

Kiedy wybrać się z maluchem?

Wiadomo już, że wizyta u dentysty jest obowiązkowa, a więc dobrze jest się zastanowić, kiedy pojawić się w gabinecie po raz pierwszy. Jak wiadomo, pierwsze zęby pojawiają się już po kilku miesiącach życia, ale nie oznacza to, że od razu musimy wybierać się z nimi do specjalisty. Poczekajmy, aż pojawią się wszystkie. Niektórzy myślą, że dentysta Tarnowskie Góry będzie potrzebny dopiero po tym, jak dziecku wyrosną zęby stałe. Jest to błędne myślenie, ponieważ próchnica z zębów mlecznych może przejść na te stałe. Dlatego o zęby mleczne również warto dbać i reagować na to, co się z nimi dzieje. Tym bardziej, że wyżynające się zęby stałe mogą być na przykład krzywe, a wtedy szybko można zareagować, wysyłając malucha do ortodonty.

Jak przygotować swoje dziecko na wizytę?

Przede wszystkim nie powinniśmy w naszym dziecku wzbudzać strachu, wręcz przeciwnie, wytłumaczmy mu, co go czeka w gabinecie, ale nie wzbudzając przy tym grozy i podkreślając, dlaczego taka wizyta jest ważna dla jego ząbków. Nie możemy też dziecka okłamywać, dlatego roztaczanie wizji cudownie spędzonej godziny na fotelu dentystycznym też byłoby przesadą. Warto poszukać gabinetu, gdzie obsługa i dentyści są pozytywnie nastawieni do najmłodszych, a do tego istnieje możliwość zapisania się na wizytę adaptacyjną. To świetne rozwiązanie dla najmłodszych, ponieważ mogą przyjść do gabinetu, poznać i zobaczyć wszystko. Do tego dentysta zaglądnie im na chwilę do jamy ustnej, ale nie będzie w niej nic robić. Dzięki temu dziecko łatwiej przejdzie od zaglądania do zębów podczas pierwszej wizyty do robienia czegoś przy nich podczas następnych.

Dodaj komentarz